Історія закладу освіти

Неможна добре оцінити сучасне, не знаючи минулого, а минуле – історія розвитку позашкільної освіти.

Позашкільній заклад в Новоархангельську почав діяти з 1953 року. Завідуючою Будинком піонерів призначено Підніколенко Валентину Миколаївну, а до цього вона працювала піонервожатою у Покровській школі, з 1952 року – учитель фізвиховання у Новоархангельській середній школі./Files/images/clip_image002.jpg

Окремого будівництва для приміщення Будинку піонерів не здійснювалося. Будинок піонерів в давнину був розташований у приміщенні колишньої церкви. У 1954 році завідуючою Будинком піонерів призначено Паскал Марію Іванівну. У 1955 році на посаду керівника гуртка духового оркестру призначений Трофімов Іван Дмитрович. Іван Дмитрович пропрацював на цій посаді 30 років. Відмінник народної освіти. Трофімов І.Д. виховав не одне покоління музикантів. Двоє його синів, продовжили справу батька, і стали професійними музикантами.

Першими акомпаніаторами був Табулінський Адольф Іванович (1956 рік). Попрацювавши 15 років, Адольф Іванович переходить на роботу у музичну школу, викладачем по класу баяну.

Колишній завідуючий районним відділом культури Даниленко Олег Григорович також розпочинав свою діяльність у 50-х роках з керівника танцювального гуртка.

У 1959 році фотогурток вів Яценко Федір Іванович, а у 1976 році на посаду керівника фотогуртка, самодіяльної кіностудії «Піонер» призначено його сина Яценка Сергія Федоровича. Під керівництвом Яценка С.Ф. створено ряд фільмів «Наші свята і будні», «Завжди з нами». Останній фільм на обласному кінофестивалі 1981 році здобув грамоти обкому профспілки та обласного клубу кіно любителів, став учасником республіканського конкурсу дитячих кіностудій. Посада методиста введена у 1963 році. Першим методистом була Громко Раїса Кирилівна, а пізніше (1964 році) Коваль Рита Григорівна, а нині вона – державний нотаріус. У 1976 році за наказом райво на посаду методиста призначено Романченко Галину Михайлівну, яка працювала до 2011 року. Нині на посаді методиста Танасієнко Алла Іванівна.

Дуже великою популярністю користувався ляльковий театр (керівник Максимова Марія Миколаївна), а нинішній ляльковий театр «Капітошка» (керівник Доценко Галина Миколаївна) став улюбленцем глядачів. Юні аматори, часті гості дитячих садків, районної дитячої бібліотеки.

Нині покійна, Даниленко Валентина Федорівна, керувала роботою гуртків «М΄якої іграшки» та «Дитячим ательє» 25 років. Колективну роботу вихованців, яка була присвячена Олімпіаді – 80, визнали в області кращою і надали право вручати учасникам олімпійських ігор.

В 70-х роках при районному Будинку піонерів працювали штаби «Юних інтернаціоналістів», «Зірочка», «Юні друзі міліції», «Юні дзержинці» (керівник Романченко Г.М.) так члени штабу проводили рейди в кінотеатр «Україна», місцеві Будинки культури. Брали участь у операції турбота по роботі з важковиховуваними дітьми, схильними до порушень дітьми, члени штабу стали ініціаторами створення на вулицях ігрових та спортивних майданчиків. Традиційними були зльоти, слідопитів, юних інтернаціоналістів, кращих тимурівських загонів, конкурс майстерності вожатих, піонерські зльоти. У 1993 році Будинок піонерів перейменовано на Будинок дитячо-юнацької творчості, у 2001 році – Будинок дитячої та юнацької творчості.


/Files/images/SDC10960.JPGНа сьогоднішній день – це однопрофільний позашкільний заклад, директором якого є Остапенко Станіслав Григорович. В ньому працюють гуртки художньо-естетичного, соціально-реабілітаційного, художньо-технічного напрямків. Роботою гуртків керують 17 педагогів. Гуркова робота також розкинула свою мережу по школах району, на базах Скалівської, Свердликівської, Надлацької та Торговицької шкіл, працюють гуртки нашого Будинку творчості. Педагоги свою роботу спрямовують на підвищення професійного рівня та допомагають, щоб кожен

вихованець своєчасно розкрив свої задатки і здібності до певного виду творчої діяльності. Уже в систему увійшли методичні оперативні наради з метою ознайомлення педколективу з елементами прогресивного, що з΄являється в роботі педколективів району, області, країни: з новими досягненнями світової педагогічної науки, адреси передового досвіду.

Робочі кімнати обладнані відповідно профілю роботи: методичні, робочі кутки, виставки. У кожній кімнаті – витвір дитячих рук, все те, що відтворює роботу гуртків («М΄яка іграшка», «Модниця», «Крій та шиття», «Соняшник», «Фітодизайн», «Композиція», «Художня вишивка», кераміка, різьба по дереву, Гіпсолиття «Сувенір»). Керівники гуртків (Короленко В.В, Коваль Н.М., Сербіненко Н.В., Цистан С.В., Петренко З.В., Кожушко В.І., Лагодієнко С.О., Доценко Г.М.,Западенко Л.В.) роблять кожне заняття «людинотворчим», націлюють педагогічний процес на організацію цікавого і яскравого позашкільного життя дітей, враховуючи їх особисті інтереси.

Вже традиційно наш колектив бере активну участь у житті району. Концерти, акції, різні урочистості оздоблюються роботою наших художніх керівників гуртків: «Вітерець», «Ритм», «Кварц» та «Джерельце» (Остапенко С.Г, Владова І.В., Сліпоконь Н.Л., Короленко В.В.).

Змістовно та творчо проводиться дозвіллєвий час з гуртківцями на чолі з культорганізатором Западенко Л.В.

Головне завдання, яке ставлять перед собою педагоги – дати дітям і юнацтву додаткову освіту, забезпечити потреби у творчі самореалізації і організації змістовного дозвілля.

Кiлькiсть переглядiв: 141

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.