• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Для Вас Батьки

/Files/images/dlja_batkiv.png

Пам'ятайте: "Дитина -дзеркало сім'ї. Як у краплині води відображається сонце, так в дітях відображається моральна чистота матері і батька"

ПОЗАШКІЛЬНА РОБОТА КОРИСТЬ ДЛЯ ДИТИНИ?

Позашкільна робота є необхідною складовою виховання гармонійної особистості. Вона дає змогу дітям, які мають багато невитраченої енергії та часу, не бездумно вештатися вулицями, а розвивати свої здібності у різних видах творчої діяльності. Отримані вміння та навики можуть знадобитися їм у дорослому житті і стати основою під час вибору майбутньої професії.

Вашій дитині у житті може знадобитись будь-що: вміння малювати, грати на музичному інструменті, танцювати і співати, шити і вишивати, ліпити і фантазувати. Школа дає початкові знання, вміння та навички, а будинок творчості доповнює, удосконалює.

/Files/images/batk14i.jpg Гуртки дозволяють розширити соціальні рамки для дитини, дають їй можливість відчути себе і лідером, і звичайним членом групи, й навіть аутсайдером, вибрати для себе той стиль і статус, завдяки яким вона почуватиметься найкомфортніше.

Позашкільний розвиток має ґрунтуватися на запитах дітей і їхніх батьків. На першому місці мають бути інтереси дітей, їх зацікавленість певним видом творчої діяльності. Якщо батьки віддають дитину до гуртків, керуючись цим принципом, то таку ситуацію ми називаємо благополучною, бо: дитина відвідує гурток із задоволенням, вона почувається успішною, у неї зростають самооцінка і впевненість у власних можливостях; поліпшуються шанси дитини на подальший особистісний розвиток, з’являються нові життєві перспективи; батьки отримують відчуття безпеки, додаткові підстави для гордощів, можливість творчо реалізуватися у своїй дитині і вільний час на особисте життя без докорів сумління.

Уявімо на мить, що дитина нічим не зайнята, окрім школи…

Вузьке коло спілкування і пошуки чогось цікавого ведуть її на вулицю. А там вже чекають новоявлені релігійні секти, ігрові автомати, нічні клуби і неформальні молодіжні угруповання. Вони готові запропонувати підліткам власну філософію, навчити епатажної поведінки, перевдягнути їх в «уніформу приналежності» до групи; покажуть, яку дозу «легких» наркотиків треба вжити для куражу. І тоді ваш підліток обов’язково відчує себе комусь потрібним і цікавим, його час буде наповнений змістом. Але яким?! І чи сподобається вам, батькам, такий зміст?

Якщо сподобається – продовжуйте бути зайнятими настільки, щоб не знати, чим живе й цікавиться ваша дитина, продовжуйте й далі економити кошти і час на гуртках, продовжуйте мовчки спостерігати, як поглинає вашу дитину неформальне спілкування в Інтернеті та зменшуються її шанси на соціально здорове життя.

Якщо ж таке дозвілля дитини вам не до вподоби, поцікавтесь у сусідів або в районному відділі освіти, які позашкільні установи є найближчими до вашого помешкання; які гуртки пропонує дітям школа. Обговоріть з дитиною, що її цікавить і як це може знадобитись у майбутньому житті. Можливо, треба буде відвідати по одному заняттю у кількох гуртках, щоб визначити коло дитячих зацікавлень і батьківських можливостей.

ЛІНИВА ДИТИНА

У вашої дитини розсіяна увага, вона ні до чого не здібна, не викликає радість будь-яке завдання? Не засмучуйтесь.

Якщо небажання працювати або неохоче відношення до роботи у школяра повторюється часто, так як би закріплення, стали показниками для нього, ми говоримо, що цей школяр лінивий. К. Ушинський в книзі “Людина як предмет виховання”, і в інших творах показав, що мотив до діяльності – потреба людини, що в творчій праці є людське щастя.

Лінивість школяра, як відсутність працелюбства не дає йому можливість відчути людське щастя, заважає йому пережити радість праці, збіднює його особистість, можливості в майбутньому, коли він залишить стіни школи і вступить в самостійне життя.

Щоб боротися з лінивістю школярів, треба добре розібратися в різних формах і проявах цього недоліка.

Інколи батьки неправильно пояснюють лінивість небажання і разом з тим невміння дитини працювати, які насправді пов’язані з його хворобливим станом і частковим ослабленням працелюбства.

Якщо школяр неохоче відноситься до всіх занять, до фізичної праці, цього школяра ми можемо називати лінивцем.

Такі діти всіляко уникають праці. А якщо і бувають вимушені її виконувати, відносяться до неї, як до неприємного обов’язку, від якої намагаються по можливості звільнитися. Дуже часто школярі лінуються тільки на заняттях по окремим предметам або виконують якесь доручення. Діти не народжуються лінивими, і коли говорять, що син або дочка ліниві “в тата ” або “в маму ”, то справа тут не в спадковості, а в батьках, в умовах виховання. Лінивість дітей народжується відсутністю в сім’ї трудової обстановки, або – розжалуванням дітей в сім’ї. Інколи школярі починають неохоче відноситися до уроків, тому що вдома для цих уроків не створені необхідні умови.

Боротьба з лінивістю, окремих школярів особливо затрудняється в тих випадках, коли у батьків немає впевненості в тому, що вони в стані перевиховати ліниву дитину. В таких випадках батькам необхідно об’єднати свої зусилля з зусиллями педагогів.

Увага необхідна для успішного навчання і праці, для дисциплінованої поведінки.

Відомий російський педагог К. Д. Ушинський порівнював увагу з дверима в свідомість дитини. Якщо ці двері закриті, якщо дитина неуважна, вона не засвоїть навчального матеріалу.

Деяким школярам тяжко зорієнтуватись на чому-небудь довгий час, увага у них нестійка, вони часто відволікаються, таких дітей ми називаємо розсіяними.

Пасивність буває і тимчасовим станом дітей, наприклад: після перенесених хвороб, і в результаті сильної втоми, пережитих невдач. Деяким пасивним дітям властива невпевненість в собі, навіть боязкість. Батьки ж іноді, замість того, щоб нав’язувати дітям віру в свої сили, навпаки, посилюють її, звинувачуючи дітей в невмінні працювати, в відсутності у них здібностей. Батьки повинні укріпити здоров’я і фізично розвивати дітей, що необхідно і для виховання у них активності, впевненості в собі, бадьорості і оптимізму. Дітей здорових, та невстигаючих треба приваблювати до систематичної посиленої для них праці, давати їм доручення, старання, щоб вони можливо більш знаходились в колективі. В вихованні навиків культурної поведінки у таких дітей входить виховання акуратності, зібраності, організованості. Формуванню цих якостей сприяє строге виконання режиму дня. Неакуратність школярів проявляється в усьому, навіть в їх зовнішності.

Під час роботи з дітьми потрібно якимось чином заохочувати дітей до навчання, стимулювати навчання. Засобів стимулювання існує багато — це підбір різних заходів, за допомогою яких у дітей був би присутній інтерес до навчання, щоб з радістю йшли до школи. Засоби є різні, наприклад:

1) Переходити з дітьми на “контакти”;

2) Критикувати співпереживаючи;

3) Звертатися до самолюбства;

4) Схвалювати успіхи дитини;

5) Опиратися на бажання учнів;

6) Враховувати їх інтереси та наміри.

Важливим етапом є підготовка до уроку. Вона повинна бути цікавою. Потрібно побільше давати дитині висловлюватись на уроці. На уроці обов'язково повинна бути присутня наочність.

Під час підготовки до уроку необхідно враховувати також психолого-педагогічні аспекти. Отже вибір стимулу, за яким потрібно навчатись — це дуже важкий процес, з яким не завжди впорається і доросла людина, а тим більше учень.

Новоархангельський Будинок дитячої та юнацької творчості гостинно запрошує учнів шкіл стати вихованцями нашого закладу. Ви можете відвідувати такі гуртки:

хореографічний; бісероплетіння;квілінг; ляльковий театр; гіпсолиття; образотворче мистецтво; тістопластика; фітодизайн; гурток «Іграшка-сувенір»; гурток «М′яка іграшка»; гурток «Культура мови і спілкування»; ансамбль народних інструментів; гурток "Вільна боротьба"; юних користувачів ПК; теніс; кераміка; українська вишивка; учнівське самоврядування; гурток "Основи сценічного руху" та ін.

Шановні батьки, любіть своїх дітей і допомагайте їм, а Новоархангельський Будинок дитячої та юнацької творчості готовий допомогти Вам!

Наш телефон: (05255) 2-15-81

Кiлькiсть переглядiв: 260

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Червень 2018 Наступна
ПВСЧПСН
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930